Strona główna Startuj z namiDodaj do ulubionychPomocWyszukaj obiektDodaj obiekt
Oferty Wypoczynku SłowacjaCzechyChorwacjaWęgryAustria
Francja Grecja Hiszpania Cypr Egipt Pozostałe
Dziś jest: 21.11.2017W bazie: 2838 ofert Odwiedziło nas: 1367396 osóbNa stronie: 6 osób
Obiekty w Polsce
Dodaj swój obiekt
 Agroturystyka
 Apartamenty
 Biura podróży
 Campingi
 Domy wczasowe
 Domki letniskowe
 Europa-oferty
 Hotele
 Info.turystyczna
 Kwatery prywatne
 Mieszk.na wakacje
 Motele
 Pensjonaty
 Pokoje gościnne
 Pola namiotowe
 Przejazdy
 Sanatoria
 Usługi turystyczne
 Uzdrowiska
 Wille
 Zajazdy
Popularne
Domki w Dżwirzy...
Camping Wajk
Ostatnio dodane
Hotel Hilton Gd...
PENSJONAT GARDN...
Agroturystyka u...
The Vintage Ren...
Subskrypcja
Wpisz e-mail:

zapisz się do serwisu
wypisz się z serwisu
Konkursy stron
Wyróżnienie w Konkursie PERŁY INTERNETU - kataloog.info - maj 2006
Nasze dane
Serwis Turystyczny
       ©Euroturysta.pl
  Administrator
  Dział reklamy

Fotki prywatne z wakacyjnych wojaży - dodaj
Jeżeli chcialbyś umieścic w tym dziale swoje fotki z wakacyjnych wojaży - napisz do nas. Załącz zdjęcia z krótkim opisem.

Dodajemy tylko fotografie związane z turystyką w Polsce i za granicą.

Jeśli jesteście zdecydowani - prosimy o kontakt - admin@euroturysta.pl


Dortmund - Niemcy - ogród - nadesłał Krystian
Będąc w Dortmundzie polecam odwiedziny wspaniałego ogrodu,można spokojnie pospacerować,wypocząć. Jedną z atrakcji jest wieża widokowa z ruchomą [ obracającą się kawiarenką ].Z wieży wspaniały widok na cały Dortmund.Ciekawą atrakcją jest pokaz grającej fontanny - ciekawe efekty.Nie jest to co widzialem w Hiszpani :) ale warto przysiąść i popatrzeć.Pozdrawiam wszystkich.Egipt - parę fotek - nadesłał Adrian
Powiem krótko - zapraszam bo warto to zobaczyć.Międzyzdroje - nadesłała Alicja
Mój wypad nad nasze polskie morze :) - Miedzyzdroje też są śliczne.Hiszpania - Barcelona - nadesłała Iwona
Poprzednik pisał o fontannach w Dortmundzie-zapewne są śliczne ale na pewno nie tak rewelacyjne jak te w Barcelonie :).Anglia - Brighton - nadesłała Bożena
Wakacyjny wypad po funty :)Borek, dzielnica Zwierzyńca na Roztoczu - nadesłał P.Marek Marcola
Borek to część Zwierzyńca na Roztoczu, położona w północnej części miasteczka. O specyfice Borku stanowi jego drewniana zabudowa, która powstała na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, kiedy Ordynacja Zamojska przekazała ten teren chłopom z Rudki w zamian za zrzeczenie się przez nich serwitutów. Powstało wtedy, niemal równocześnie ponad 70 drewnianych domów, zgrupowanych przy 6 ulicach. Jedna z nich, ul. Wąska, o szerokości mniejszej niż 2 m jest ciągle doskonałym przykładem regionalnej architektury przedwojennej i klimatu dwudziestolecia międzywojennego. Także przy innych ulicach Borku w większości zachowało się oryginalne budownictwo ,chociaż ostatnio pojawiają się tam domy o architekturze odbiegającej od otoczenia.
Zwierzyniec na Roztoczu - nadesłał P.Marek Marcola
Zwierzyniec to urocze roztoczańskie miasteczko, gdzie zachowały się liczne zabytki po dawnej Ordynacji Zamoyskiej. Zwierzyniec powstał w 1593 roku, gdy kanclerz Jan Zamoyski przyłączył te tereny do utworzonej 4 lata wcześniej ordynacji. Powstał tu zwierzyniec myśliwski i dwór modrzewiowy, w którym podejmowano królewskich gości: Władysława IV, Jana Kazimierza i Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Na początku XIX wieku do Zwierzyńca przenie- siono Zarząd Ordynacji Zamojskiej, co dało impuls do wszechstronnego roz- woju miejscowości. Powstała wówczas pierwsza w Polsce fabryka maszyn rolniczych i działający ciągle browar. Dzisiejszy Zwierzyniec to prężny ośrodek turystyczny, ściągający turystów wspaniałymi zabytkami i cenną przyrodą chronioną przez Roztoczański Park Narodowy.

Do najciekawszych zwierzynieckich zabytków zaliczyć należy barokowy kościół na wyspie, tzw. pałac plenipotenta, zabudowania browaru i kompleks byłego Zarządu Ordynacji Zamojskiej. Zwierzyniec ma najwięcej pomników, tablic pamiątkowych i figur w przeliczeniu na głowę mieszkańca. W 3,5 tys. miasteczku jest ich aż 65, w tym pomnik upamiętniający nalot szarańczy w 1711 roku,obiekt jedyny na świecie! Zwierzyniec i okolica słyną z dobrze zachowanej architektury drewnianej. Szczególnie warto odwiedzić zwierzyniecką dzielnicę Borek, gdzie zachowało się 71 drewnianych domów, które wybudowano w jednym czasie, na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, co sprawia ,że Borek ma niepowtarzalny charakter. Spacer najciekawszą ulicą Borku.Wąską przenosi nas w klimat dwudziestolecia międzywojennego.

Jeziorzany w woj. lubelskim - nadesłał P.Marek Marcola
Jest to miasteczko ze świetnie zachowaną drewniana zabudową,przez co wygląda jak żywy skansen lub dekoracje do filmu z dwudziestolecia międzywojennego.Dodatkowo ma malownicze położenie nad szeroko rozlewającym się tu Wieprzem.W tym drewnianym królestwie kościół jest - o dziwo - murowany.Pierwotnie był jednak drewniany,tylko go pod koniec XVII wieku ... obmurowano.Wybudowano go na wzór kazimierskich spichlerzy i bardzo je przypomina. 
Reklama
Ciekawe linki
Ogłoszenia-Polska
Rozkłady jazdy
Ogród Dendrolog.
Ambasady
Zgłoś/dodaj linka
Galerie zdjęć
Partnerzy

Informacje
Polit. prywatności
Regulamin
Ogł.polecane
Reklama u nas
Ogł.roczne
O firmie
Twoja wizytowka
Współpraca

Inten.plTanie serwery,hosting
dla firm i osób fizycznych

Mapa pogody
Pogoda w Warszawie
 
 Regulamin  Kontakt  Reklama  Ogłoszenia polecane  O nas  Do góry
Reklama banerowa - w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z działem reklamy - Kontakt


Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakiejkolwiek sposób materiałów zawartych na stronach tego serwisu jest zabronione. Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty sš chronione prawem autorskim należšcym do ich autorów.

Serwis nie odpowiada za wiarygodność i treść zamieszczonych ofert. Opublikowane oferty i ceny nie stanowiš oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Grupa BST: SklepNa5.pl | KupWyraz.pl | polskie-firmy.net | bst.pl | katalog-sklepow.net | etablica.com